Dlaczego nie mogę znaleźć mojej strony w Google?

z kategorii "Ogólne pytania"
Poziomy trudności Początkujący

Istnieją różne powody dlaczego nie możesz znaleźć twojej strony w Google.

Czy Google już zna twoją stronę

Przeglądarka musi przede wszystkim dowiedzieć się o istnieniu twojej strony internetowej. Żeby sprawdzić czy Google wie już o twojej stronie wyszukaj w Google "strona:twojanazwaużytkownika.de.tl". Jeśli Google znajdzie twoją stronę oznacza to, że wyszukiwarka już ją zna.

Jeśli Google nie zna twojej strony: dzięki tzw. "Crawlerom" Google śledzi linki w Internecie i dowiaduje się o stronach. Oznacza to, że jeśli inne strony interntowe zamieszczają link do twojej strony, zostanie ona szybciej wpisana do Google.

Wiek strony głównej

Jeśli dopiero co zalogowałeś się do Homepage-Baukasten i w najgorszym wypadku nie opublikowałeś jeszcze żadnego artykułu lub nie opracowałeś żadnych stron to po wpisaniu nazwy strony w polu wyszukiwania, wyszukiwarka nie może jej znaleźć.

Zawartość twojej strony internetowej

Prawdopodobnie najważniejszym kryterium w wyszukiwaniu twojej strony w przeglądarkach takich jak Google jest zawartość strony. "Content is King" co oznacza, że "Zawartość jest ważna!" ma znaczenie większe niż kiedykolwiek.

Co miałaby "czytać" wyszukiwarka na twojej stronie, jeśli nie opublikowałeś na niej prawie żadnej treści? Dokładnie, nic. Również zdjęcia na twojej stronie internetowej tylko częściowo pomagają w wyszukiwaniu jej przez przeglądarki, gdyż "Crawlery" nie wynajdują zdjęć ale tylko zawartość tekstową.

Dalsze wyjaśnienia co do tego tematu znajdziesz w kategorii Optymalizacja wyszukiwarek.Powrót do spisu