Jak mogę poprawić pozycjonowanie mojej strony internetowej w Google?

z kategorii "Optymalizacja przeglądarek internetowych"
Poziomy trudności Początkujący

Optymalizacja przeglądarek internetowych Jeśli szukasz w Google hasła „darmowa strona internetowa”, Google wyszuka strony, które wg przeglądarki najlepiej pasują do podanego kryterium (słowa klucz) Algorytm Google jest bardzo skomplikowany i jest uzależniony od wielu czynników.

W tym artykule chcemy podać podstawowe wskazówki jak poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach. Jeśli chcesz głębiej poznać temat, na końcu tej strony znajdziesz link do innych artykułów.

3 Podstawowe wskazówki

1) "Content is King"

Pośród optymizatorów przeglądarek istnieje znane powiedzenie „Content is King”. Angielskie słowo „Content” oznacza zawartość strony internetowej. Z podanego sloganu wynika, że w pozycjonowaniu strony internetowej, w wyszukiwarce Google bardzo ważne jest aby treść strony była wysokiej jakości.

Jeśli prowadzisz stronę na temat „Kotów”, należy zaoferować odwiedzającym jak najwięcej informacji na temat tych zwierząt. Napisz swoje teksty nie dla Google, ale dla odwiedzających twoją stronę.

Algorytm Google jest bardzo inteligentny, rozpoznaje kiedy na stronie jest dużo tekstu o słabej jakości, który został zamieszczony tylko po to aby storna wylądowała wyżej w wynikach wyszukiwarki.

2) Linki, linki i jeszcze więcej linków

Wyszukiwarka postrzega zamieszczone linki jako „godne polecania”, czyli jako stronę o dobrej jakości. Zasadniczo można zatem powiedzieć: Im więcej stron internetowych zamieściło link do twojej strony internetowej, tym lepszy jest twój ranking w wyszukiwarkach.

Istnieje tysiące sposobów aby stać się polecanym linkiem. Oto trzy proste wskazówki:

  • Czy znasz kogoś kto prowadzi stronę internetową? Poproś go aby zamieścił tam link do twojej strony .
  • Dowiedz się które strony są tematycznie związane z twoją i sprawdź które z nich zamieściły linki do witryn twojej konkurencji. Zapytaj administratorów stron zamieszczających linki, czy zechcą umieścić linki do twojej strony.
  • Jeśli masz dobrą stronę z ciekawą zawartością, często linki do niej mogą być zamieszczane bez twojego udziału. Dzieje się to wówczas gdy osoby zajmujące się danym tematem, uznają twoją stronę za interesującą i aby się nią podzielić z innymi odwiedzającymi, zamieszczą link do niej na swojej stronie internetowej.

3) Miej cierpliwość

Google zmienia pozycjonowanie dosyć często. Jeśli właśnie założyłeś swoją stronę internetową, potrzeba czasu aby osiągnęła dobrą pozycję w rankingu Google. Jest to spowodowane kilkoma przyczynami: Przede wszystkim Google musi się zorientować że twoja strona w ogóle istnieje. Google opracowało program, który przeszukuje internet („GoogleBot”) w poszukiwaniu nowych stron. Ten program zaczyna swoje poszukiwania od strony którą już zna np. amazon.com.

GoogleBot sprawdza, które strony są ze sobą zlinkowane. Bot podąża za tymi linkami i odszukuje odpowiednie strony, na których znajduje kolejne linki.

Jak wspomniano na początku artykułu jest wiele sposobów na poprawienie swojego rankingu w wyszukiwarkach, my wyszczególniliśmy tutaj tylko kilka podstawowych informacji. Więcej porad i sztuczek żeby to osiągnąć znajdziesz w artykułach w kategorii ”Optymalizacja przeglądarek internetowych“.Powrót do spisu