Jak mogę poprawić pozycjonowanie mojej strony internetowej w Google?

z kategorii "Ogólne pytania"
Poziomy trudności Początkujący

Jeśli szukasz w Google hasła "Darmowa strona internetowa", Google wyszuka strony, które w opinii wyszukiwarki najbardziej pasują do podanych słów kluczowych (znane jako "Keywords"). Algorytm Google jest dosyć złożony i pozycjonowanie wyników jest uzależnione od wielu czynników. Ten temat jest tak rozległy, że istnieją firmy, które zajmują się tylko tą kwestią "SEO" ("Optymalizacja przeglądarek internetowych")

Podstawy optymalizacji pozycjonowania w wyszukiwarkach

Zasadniczo można powiedzieć, że w żadnym wypadku nie zaszkodzi jeśli na twojej stronie posiadasz wiele istotnych informacji na dany temat. Im więcej tekstu i zawartości posiada twoja strona tym będzie dla Google bardziej wartościowa w danym temacie.

Stąd jest również ważne aby linki, z innych tematycznie podobnych storn, prowadziły do twojej strony. Łatwym "trikiem" jest, gdy poprosisz zaprzyjaźnionych administratorów stron ("Webmaster") o zamieszczenie linków do twojej strony.

Nawiasem mówiąc, takie linki mogą pojawiać się same od siebie jeśli posiadasz dobrą stronę z ciekawą zawartością. Dzieje się to wówczas gdy osoby zajmujące się danym tematem, uznają twoją stronę za interesującą i aby się nią podzielić z innymi odwiedzającymi, zamieszczą link do niej na swojej stronie internetowej.

Dalsze informacje na temat polepszenia swojego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania w Google&Co znajdziesz w kategorii Optymalizacja wyszukiwarek internetowych.Powrót do spisu